Koszt wymiany starej instalacji hydraulicznej

hydraulik

Stara instalacja hydrauliczna stanowi często lekceważone niebezpieczeństwo. Po latach zaniechań w kwestii modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, ryzyko awarii jest wysokie. W przypadku zalania mieszkania narażamy się na niepotrzebne koszty. Warto wcześniej sprawdzić stan posiadanej instalacji hydraulicznej i w razie potrzeby dokonać jej wymiany.

Kiedy wymienić?

Gdy wiemy, że rury mają już kilkadziesiąt lat i są w złym stanie. O słabej kondycji rur żeliwnych może świadczyć niskie ciśnienie wody w kranie. Oznacza to, że wewnątrz nagromadził się osad i utrudnia swobodny przepływ wody. Inną bardziej oczywistą oznaką jest przeciekanie i oznaki korozji na zewnątrz rur. Jeżeli instalacja pochodzi z lat 70 lub 80, istnieje duże prawdopodobieństwo, że należy ja wymienić, ponieważ w tamtym okresie stosowano rury o niskiej wytrzymałości.

Ile to kosztuje wymiana starej instalacji hydraulicznej?

Prace związane z wymianą instalacji to skucie tynków, usunięcie starej instalacji (rury, zawory, połączenia) oraz zastąpienie jej nową. Wiąże się z tym także podłączenie na nowo takich sprzętów jak wanna, zlew, pralka, zmywarka, prysznic. Warto skorzystać z okazji i wymienić także stare baterie, zlewy, spłuczki itd. Warto poprosić przed przystąpieniem do prac o dokładną wycenę wymiany instalacji hydraulicznej. Najczęściej jest to kwota kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz